Souhrnné informace

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vám představili řadu míchadel stavebních hmot, lepidel, penetrací, barev a materiálů podobných konzistencí, kterou jsme uvedli na trh, a věříme, že i Vy si z této nabídky vyberete typ dle Vašich potřeb.

Celkově se jedná o šedesát typů míchadel v profesionální kvalitě pod obchodní značkou ENCO-MIX , které jsou rozdělené do tří klasických velikostí o průměrech 80, 100 a 120 mm. Každý typ z těchto velikostí vyrábíme v provedení se dvěma, třemi nebo čtyřmi míchacími spirálami, které jsou buď v krátké, nebo prodloužené variantě, a veškeré druhy mohou být dodány v pravotočivém nebo levotočivém provedení míchacích spirál*. Všechna míchadla mají ve své spodní části ocelový kruh, bránící nárazům míchacích spirál do nádoby, v níž jsou materiály míchány. Spirály jsou tvarovány tak, aby nabíraly míchaný materiál až od samého dna nádoby (viz obrázek níže), ovšem bez nebezpečí, že by mohlo dojít k jeho poškození, protože nepřesahují spodní ocelový kruh. Ve standardním provedení mají míchadla černou povrchovou úpravu**, a při větším objednacím množství je po vzájemné dohodě možné zajistit jejich dodání i v pozinkované variantě, případně i lakované práškovou barvou (klasický komaxit) ve Vámi zvoleném odstínu.

Míchadla o průměru 80 mm (délka 500 mm) jsou vyráběna v provedení se šestihranem 8 mm a jsou určena pro použití s klasickým vrtačkovým sklíčidlem***.

Míchadla o průměru 100 mm (délka 600 mm) jsou vyráběna v provedení jednak se šestihranem 8 mm pro klasická vrtačková sklíčidla, a také v provedení pro SDS+ upínání.

Míchadla o průměru 120 mm (délka 600 mm) jsou vyráběna v provedení se závitem M14 pro použití s míchacími stroji, a také v provedení pro SDS+ upínání.

Vzhledem k velkému množství možných variant těchto míchadel držíme skladem pouze čtyřicet základních typů (viz informace pod odkazy na jednotlivé velikosti ), a pokud budete mít zájem o některé z ostatních typů, na základě Vaší objednávky je pro Vás rádi vyrobíme.

Míchadlo

* Pravotočivé spirály při rotaci ve směru hodinových ručiček “vytahují“ materiál ode dna k povrchu, a levotočivé spirály ho při stejném směru otáčení tlačí od povrchu ke dnu. Obecně bráno, jsou pravotočivé spirály spíše vhodné pro míchání hustších a tužších materiálů (štuky, stavební lepidla, betonové potěry, atd.), a levotočivé spirály pro míchání řidších konzistencí (penetrace, barvy, řídké samonivelační hmoty, atd.).

** U této povrchové úpravy je zaručeno, že nemůže docházet k jejímu odlupování do míchané směsi.

*** V případě zájmu je možné i míchadla o průměru 80 mm vyrobit na objednávku v provedení s SDS+ upínáním.